BARTIN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

GRUNDTVIG ÖĞRENME ORTAKLIĞI 3. ZİYARETİ BARTIN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Hırvatistan'dan "Ustanova za obrazovanje odraslih Dante" unvanlı kuruluşun  koordinatörlüğünde, Almanya, Polonya ve Portekiz'deki ortaklarla birlikte Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün de ortak olarak yer aldığı 2013-1-HR1-GRU06-03254-6 Sözleşme numaralı "Aktif bir Yaşam için Yemek Tarifi" (Recipe for an Active Life) başlıklı Grundtvig Öğrenme Ortaklığı Projesi kapsamında yapılan ziyaretlerin üçüncüsü 22-26 Ekim 2014 tarihleri arasında Bartın’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Almanya, Polonya, Portekiz, Hırvatistan ve Türkiye’den ekipler katıldı. 5 gün süren "Aktif Bir Yaşam İçin Yemek Tarifi" programında katılımcılarla çeşitli eğlenceli etkinlikler ve geziler düzenlendi. Programda ayrıca Türkiye’nin de “Bartın Mantısı” ile katıldığı yemek etkinliğinde 5 farklı ülkenin yemekleri katılımcıların beğenisine sunuldu.

Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı Almanya, Polonya, Portekiz, Hırvatistan’dan gelen 13 kişilik misafir topluluğuyla birlikte yapılan gezilerle Amasra, İnkumu, Ulus’un eşsiz doğal güzellikleri ve kaybolmayan kültürel değerleri tanıtıldı.

Türk misafirperverliğinden memnun ayrılan ekip bir sonraki buluşmada görüşmek üzere ülkemizden ayrıldı. Proje kapsamında dördüncü ziyaret, 18-22 Mart 2015 tarihleri arasında Polonya’ya, beşinci ve son ziyaret ise 6-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Kassel şehrinde gerçekleştirilecektir.