BARTIN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

BARTIN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ POLONYA’DA

“Aktif Yaşam için Yemek Tarifi” başlıklı Grundtvig Projesi kapsamında Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevlileri Polonya’ya ziyaret gerçekleştirdi.

Hırvatistan, Almanya, Polonya ve Portekiz'den yetişkin eğitimi ile ilgili 4 kuruluşla Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortaklığında gerçekleştirilen proje çerçevesinde 4. Proje Toplantısı 18-22 Mart 2015 tarihleri arasında Polonya’nın Lodz kentinde yapıldı. Nesiller arası kaynaşma ve dayanışmayı sağlamayı ve kopukluğu önlemeyi amaçlayan Proje kapsamında, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden 2 görevli ve 6 kursiyerin katıldığı ziyarette “Lodzki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz “ adlı 3. Nesil üniversitesine misafir olundu. Ev sahibi üniversitenin yetkililerince ağırlanan proje ekibi ziyaretten çok memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Ziyarette koordinatör ve ortak kuruluşların yetkilileri ile yapılan toplantıda proje tüm ayrıntılarıyla değerlendirildi. Proje kapsamında beşinci ve son ziyaretin 6-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Kassel şehrine olması kararlaştırıldı.