BARTIN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Plajlar

Bartın’ın, dik ve ormanlık yamaçlarla denize ulaşan 59 kilometrelik kıyı kesimi, olağanüstü güzellikteki koyları ve renklerle bütünleşen bitki örtüsüyle ilginçtir. Çoğu bakir olan bu koylar, temiz kumları, az dalgalı suları ve doğayla bütünleşen güzellikleriyle beğenilmektedir.

İNKUMU PLAJIDoğal güzelliği ve plajı ile beğenilen İnkumu; turistlerin her türlü gereksinimlerini karşılayabilecek donatılara sahiptir.

İNKUMU PLAJI (9).jpg

AMASRA PLAJI

FT37.jpg


3000 yıllık tarihsel değerlerin eşsiz doğal güzelliğiyle bütünleştiği “Çeşm-i Cihan Amasra”; ülkemizin en eski turizm beldesi ve Bartın Turizminin kalbidir.


ÇAKRAZ PLAJIAmasra - Kurucaşile karayolunun 18. Km’sindeki Çakraz; doğal güzellikleri, temiz kumları ve sakin suları ile beğenilmektedir. Ziyaretçilerin konaklama, yeme-içme gibi her türlü gereksinimlerini karşılayabilecek donatılara sahiptir.


GÜZELCEHİSAR, MUGADA, HATİPLER VE KIZILKUM PLAJLARI

Bartın merkez ilçe sınırları içinde bulunan Güzelcehisar, Mugada ve Kızılkum koyları; ormanla kaplı çevre güzelliği, temiz kumu ve sularıyla ziyaretçilerin beğendiği tatil beldeleridir.


*Güzelcehisar
 

*Mugada


*Kızılkum

BOZKÖY, AKKONAK, DELİKLİŞİLE, GÖÇKÜN VE ÇAMBU PLAJLARI

Amasra ilçesi sınırları içindeki Bozköy, Akkonak, Deliklişile, Göçkün ve Çambu koyları; günübirlikçiler için, deniz ve doğa ile içiçe tatil yapılabilecek uygun donatılar ve kamp olanakları sunmaktadır.


*
Bozköy


*Akkonak

delikli şile.jpg
*Deliklişile


*Göçkün


*Çambu

KURUCAŞİLE, TEKKEÖNÜ VE KAPISUYU PLAJLARI

Bartın’ın kuzeydoğu ucunda yer alan Kurucaşile, Tekkeönü ve Kapısuyu plajları; Karadeniz’in vahşi güzelliğini sergileyen doğası, temiz kumu ve sularıyla beğenilen tatil beldelerimizdir. Tarihi Kromna kentinin merkezi olan Tekkeönü ile balıkçı köyümüz Kapısuyu; turizme yönelik Ahşap Yat ve Tekne yapımcılığı ile de ilgi çekmektedir.

FT42.jpg
*Kurucaşile


*Tekkeönü


*Kapısuyu